Gaz pieprzowy SABRE Red Crossfire MK2 72CFT1010 STREAM 40ml USA Trigger-Top

Indeks: 12336
Cena detaliczna:
60,00 zł

favorite_border

Musisz być zalogowany
Zamknij
NA ZAMÓWIENIE
Wysyłka od 48 godzin
Koszty dostawy

Przedpłata na konto

InPost Paczkomaty 24/7 - PRZEDPŁATA: 9,90 zł Kurier DPD - PRZEDPŁATA: 14,00 zł Poczta Polska - PRZEDPŁATA: 9,90 zł

Zapłać przy odbiorze

Kurier DPD - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 16,00 zł Poczta Polska - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 16,00 zł Odbiór osobisty w Elblągu: 0,00 zł

Gwarancja 24 miesiące Zwrot 28 dni Drukuj

Opis produktu
Gaz pieprzowy Sabre Red Crossfire MK-2 72CFT1010 STREAM

Gaz pieprzowy SABRE RED 72CFT1010, wykonany w technologii Crossfire, która pozwala go używać nawet gdy pojemnik jest obrócony dnem do góry. Gazy wyprodukowane w technologii Crossfire są bardzo popularne wśród funkcjonariuszy organów ścigania na całym świecie. Świetnie sprawdzają się też na rynku cywilnym jako skuteczne narzędzie do samoobrony nie wymagające posiadania zezwolenia. Gaz wystrzeliwany jest w formie strumienia i ma zasięg do 4 metrów. Pojemność gazu to 42 mililitry. Działanie gazu powoduje szereg zachowań bezwarunkowych: łzawienie oczu, pieczenie skóry, katar, kaszel.

SABRE Crossfire Technology – trzeciej generacji technologia stworzona po to, aby dać możliwość korzystania z ręcznego miotacza gazu w dynamicznych sytuacjach.

Spray punktowy - strumień - ma większy zasięg, jest mniej podatny na warunki atmosferyczne, wymaga natomiast precyzyjniejszego celowania - należy trafić w twarz napastnika (najlepiej oczy).

Formuła gazów pieprzowych Sabre opiera się na naturalnych składnikach (czerwony pieprz, papryka), które są bardzo skuteczne i nie czynią przy tym poważnych obrażeń i trwałych skutków ubocznych.

UWAGA! Zgodnie z Ustawą o Broni  i Amunicji zakupu gazów pieprzowych mogą dokonać jedynie osoby pełnoletnie.
37257889.jpgCechy produktu:

 • Gaz przeznaczony do obrony własnej
 • Gaz z technologią Crossfire, która pozwala na użycie gazu w dynamicznych sytuacjach
 • Pojemnik posiada głowicę Trigger-Top
 • Zasięg do 4m
 • Formuła gazów pieprzowych Sabre opiera się na naturalnych składnikach (czerwony pieprz, papryka)
 • Powoduje szereg zachowań bezwarunkowych: łzawienie oczu, pieczenie skóry, katar, kaszel
 • Popularny wśród funkcjonariuszy organów ścigania na całym świecie
Dane techniczne:

 • Stężenie: 1.33%
 • Moc: 2.000.000 SHU
 • Pojemność: 42 ml
 • Zasięg do 4 m
 • Rodzaj dyszy: strumień (STREAM)
UWAGA! Pojemnik pod ciśnieniem. Nie przebijać, nie podgrzewać, nie wrzucać do ognia nawet po opróżnieniu. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 50°C. Każdy pojemnik posiada datę ważności (MM/RRRR). Trzymać z dala od dzieci!

Jak działa gaz pieprzowy Sabre?

Komuś kto przyrządzał lub spożywał kiedyś ostrą potrawę zdarzyło się zapewne, przypadkiem, wetrzeć resztki soku z ostrej papryczki lub przyprawy w okolice oczu lub nosa. Efekt. Silne pieczenie oczu, łzawienie, swędzenie skóry, czasem podrażnione drogi oddechowe. Gaz pieprzowy działa na podobnej zasadzie, tyle że z tysiąckrotnie większą siłą.

Napastnik porażony gazem pieprzowym odczuwa bardzo silne pieczenie oczu, przez co nie jest w stanie ich otworzyć, a pierwszym odruchem jest ich tarcie co tylko zwiększa siłę działania gazu. Dodatkowo pojawia się silne pieczenie skóry, podrażnienie dróg oddechowych powodujące problemy z oddychaniem, kaszel i cieknięcie z nosa. Osoba trafiona wiązką gazu jest zdezorientowana i próbuje uporać się z bólem co daje nam czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Ponieważ gaz pieprzowy atakuje głównie oczy i drogi oddechowe, a nie cały układ nerwowy, działa również na osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub pobudzonych (np. pod wpływem adrenaliny). Wszystkie skutki działania gazu pieprzowego są odwracalne i nie powodują trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Wbrew krążącej opinii, o sile gazu pieprzowego nie decyduje stężenie OC (Oleoresin Capsicum), które wskazuje ilość związków czerwonego pieprzu w gazie. Siłę gazu wskazuje stężenie MC (Major Capsaicinoids), czyli faktyczne stężenie substancji drażniących pochodzących z czerwonego pieprzu.

Jak użyć gazu pieprzowego Sabre Crossfire?

Aby użyć gazu Sabre Crossfire należy chwycić pojemnik w pewny sposób (zaleca się chwycenie pojemnika całą dłonią), skierować dyszę w stronę twarzy napastnika, kciuk wsunąć pod klapkę zabezpieczającą przycisk, a następnie wcisnąć go i trzymać tak długo jak będzie to konieczne lub do momentu gdy gaz przestanie lecieć. Gaz wyleci z pojemnika na odległości 2,5 do 5 metrów w zależności od typu dyszy.

Ten gaz posiada dyszę typu Stream – czyli dyszę strumieniową. Po wciśnięciu spustu ze zbiornika wylatuje skoncentrowana wiązka gazu, która wraz z przebytą odległością nieznacznie zwiększa swoją objętość; podobnie jak woda wystrzelona z pistoletu wodnego. Taka dysza daje możliwość użycia gazu nawet pod silny wiatr bez obawy podrażnienia własnych oczu i dróg oddechowych. Dzięki temu taki gaz świetnie nadaje się do użytku w otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach. Przy rozprowadzaniu takiego gazu zalecane jest wykonywanie ruchów dłonią trzymającą pojemnik, w celu zwiększenia prawdopodobieństwa trafienia w oczy napastnika. Skuteczny zasięg do 4 metrów.

Sposób użycia:

 • Aby uwolnić strumień gazu należy nacisnąć spust, tak aby dysza była skierowana w stronę twarzy napastnika.
 • W sytuacji zagrożenia wycelować w stronę zagrożenia i zdecydowanie wcisnąć przycisk.
 • Rozpylać w okolicach twarzy napastnika z odległości ok. 2 metrów.
 • Aby przerwać należy zwolnić nacisk.
 • Jednosekundowy kontakt z substancją obezwładnia napastnika na około 30 minut wywołując silną reakcję alergopodobną, łzawienie oraz zaczerwienienie skóry, a także silne pieczenie śluzówek.37257889_1.jpg

Opinie o produkcie Oceń

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć