Kanały RSS
W naszych działaniach wykorzystujemy możliwości, jakie niosą ze sobą nowe technologie i Internet. Jako jedyna firma z branży oferujemy kanał informacyjny RSS.
Dzięki niemu będą Państwo w stałym kontakcie z naszym sklepem. Co to jest RSS?

RSS to skrót od Really Simple Syndication, co można przetłumaczyć jako Bardzo Prosta Syndykacja (lub wg innej wersji - Rich Site Summary, czyli Rozszerzony Spis Treści Serwisu). Jest to jeden z alternatywnych (w stosunku do stron www) sposób na dostęp do informacji w sieci Internet, oparty na technice XML. Przydatny jest zwłaszcza przy newsach, wieściach i tego typu specyficznych informacjach, które dzieki czytnikom RSS (programy do odbioru RSS) trafiają bezpośrednio do zainteresowanych bez konieczności odwiedzania stron www.

RSS przypomina popularne newslettery, z tym że wiadomości o aktualizacji docierają do prenumeratora indywidualnie i natychmiast po tym, jak zostają opublikowane (a nie np. raz w tygodniu).

Jakie są zalety kanałów RSS?
  • Dzięki czytnikowi RSS możesz w jednym miejscu zebrać wiele interesujących Cię informacji.
  • Nie musisz ściągać całej strony www.arobron.pl - jeśli RSS przyniesie interesującą wiadomość wtedy klikasz i czytasz.
  • Korzystając z RSS-ów nie musisz ściągać na swój komputer nic więcej, niż "spis treści" naszej strony.
  • Interesujące Cię informacje docierają w prosty i łatwy sposób prosto do Twojego komputera. Co więcej, można to robić automatycznie, np. co dwie godziny sprawdzać co nowego pojawiło się na Naszej stronie.
  • Otrzymujesz natychmiastowo informacje o aktualizacjach, newsach, tekstach.
  • Możesz wybrać kanały RSS tylko z interesujących Ciebie działów.
  • Jako jedna z pierwszych osób dowiesz się o nowych konkursach i promocjach.
Jak możesz korzystać z RSS-ów na swoim komputerze?

To bardzo proste. By odbierać kanał RSS i wiadomości wysyłane przez nas potrzebujesz specjalnego programu zwanego czytnikiem. Przypominają one programy pocztowe lub czytniki grup dyskusyjnych, są jednak znacznie prostsze w obsłudze.

Istnieją też takie czytniki, które instalują się jako "wtyczka" do programu pocztowego lub przeglądarki internetowej, której używasz (np. Opera lub FireFox). Dzięki temu nie musisz instalować nic nowego by odbierać nasz kanał RSS - odczytujesz wiadomości jak zwykłe e-maile. Czytnik sam oznacza co już zostało przeczytane, sam też pobiera nowe wiadomości i porządkuje je tak, jak Ty sobie tego życzysz.