Wiatrówka Air Arms S400 Classic Thumbhole 4,5mm

Indeks: 8455
Cena detaliczna:
3 929,00 zł

favorite_border

Musisz być zalogowany
Zamknij
NA ZAMÓWIENIE
Wysyłka powyżej 48 godzin
Koszty dostawy

Przedpłata na konto

InPost Paczkomaty 24/7 - PRZEDPŁATA: 0,00 zł Kurier DPD - PRZEDPŁATA: 0,00 zł Poczta Polska - PRZEDPŁATA: 0,00 zł

Zapłać przy odbiorze

Kurier DPD - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 0,00 zł Poczta Polska - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 0,00 zł Odbiór osobisty w Elblągu: 0,00 zł

Gwarancja 24 miesiące Zwrot 28 dni Drukuj

Opis produktu

Wiatrówka z lufą gwintowaną kaliber 4,5 mm, należąca do kategorii najbardziej zaawansowanych technologicznie karabinków pneumatycznych PCP (Pre-Charged Pneumatic) została wyprodukowana przez renomowaną angielską firmę Air Arms.

Od modelu S-400 Carbine różni się większym zbiornikiem na sprężone powietrze oraz dłuższą lufą (494 mm), która oznacza lepszą celność, szczególnie na dalszych dystansach. Lufa została wykonana w niemieckich zakładach Walthera.

Uzupełnienie zbiornika odbywa się za pomocą specjalnej ręcznej lub elektrycznej pompki czy też z butli nurkowej. W komplecie znajduje się specjalna końcówka umożliwiająca ładowanie powietrza na oba sposoby. Wiatrówka jest wyposażona w ciśnieniomierz, umieszczony na spodzie kolby, dzięki któremu nie musimy się obawiać przekroczenia pojemności zbiornika, ale zapewnia nam także komfort stałej kontroli poziomu naładowania. Przy maksymalnym naładowaniu zbiornika sprężonego powietrza możemy oddać do 30 strzałów więcej niż w modelu Carbine (w sumie około 90 strzałów).

UWAGA!!!

Do ładowania wiatrówek PCP konieczne jest źródło zasilania w sprężone powietrze:Powietrze wtłaczane lub przetaczane do zbiornika wiatrówki powinno być osuszone, co zapobiega korodowaniu. Zbiornik powinien być stale naładowany do poziomu ok. 30 BAR, dzięki czemu będzie się on samouszczelniał.

Dla bezpieczeństwa zarówno wiatrówki, jak i użytkownika kartusz po przekroczeniu maksymalnej wartości napełnienia 250 BAR ulega trwałemu rozszczelnieniu pozwalając na bezpieczne ujście nadmiarowi sprężonego powietrza. Należy zatem pamiętać, że przekroczenie maksymalnego dopuszczalnego ciśnienia w kartuszu może w skrajnych przypadkach skutkować nieodwracalnym jego uszkodzeniem.

Ładowanie śrutu odbywa się w łatwy sposób poprzez odciągnięcie rygla zamka, wzorowanego na kbks, do tyłu i załadowanie śrutu do specjalnej komory. Następnie rygiel musi wrócić do pierwotnej pozycji i już można oddać strzał.

Największą zaletą wiatrówki jest brak zjawiska odrzutu. Przy opuszczaniu lufy przez śrut odrzut jest niewyczuwalny, co korzystnie wpływa na celność wiatrówki, którą śmiało można określić jako perfekcyjną. W tym elemencie S-400 przewyższa najlepsze wiatrówki sprężynowe.

Oferowana wersja posiada osad wykonane z drewna orzechowego w dwóch kolorach oraz kolbę w wersji thumbhole (z otworem na kciuk).

W miejscach chwytów ryflowanie zostało bardzo dokładnie wykończone motywami ozdobnymi, a przednie zakończenie łoża oraz stopę chwytu pistoletowego wykończono czarnym orzechem.

Regulacja spustu pozwala na dowolne ustawienie długości drogi, a także na obniżenie siły nacisku. Doskonale wyprofilowana kolba typu Monte Carlo idealnie pasuje do policzka strzelca. Na uwagę zasługuje również wyjątkowo mała waga (2,72 kg), co umożliwia precyzyjne celowanie bez konieczności włożenia sporej siły.

Doskonała jakość wykonania i wykończenia, siła, brak odrzutu i perfekcyjna celność - strzelanie z tej wiatrówki to więcej niż sama przyjemność!

Wiatrówka posiada szynę montażową w standardzie 11 mm pozwalającą na zastosowanie celowników optycznych.

Wiatrówka objęta jest 2-letnią gwarancją.

Dane techniczne:

 • Kaliber: 4,5 mm (.177)
 • Lufa gwintowana
 • Typ śrutu: Diabolo
 • Prędkość początkowa: 240 m/s
 • Energia kinetyczna pocisku: poniżej 17J
 • Długość całkowita: 980 mm
 • Długość lufy: 494 mm
 • Tryb pracy: pojedynczy
 • Ciśnienie robocze zbiornika: 190 bar (2750 psi)
 • Waga: 2,72 kg
 • Szyna montażowa: 11 mm na grzbiecie
 • Producent: Air Arms, Wlk. Brytania
Opinie o produkcie Oceń

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć