Nóż Mora Outdoor 2000 - uniwersalny, wysokiej klasy nóż o wszechstronnym zastosowaniu. Profil szlifowania ostrza zapewnia optymalną pracę.  Zastosowano tu szwedzką stal nierdzewną, najwyższej jakości - hartowaną i obrabianą w zakładzie Mora. Rękojeść wykonana jest z gumy TPE, dzięki czemu chwyt jest bezpieczny i stabilny. Ponadto guma nie przewodzi zimna, więc praca z nożem jest bezpieczna i komfortowa o każdej porze roku. Polimerowa pochewka posiada zespolony pasek skórzany dzięki czemu nóż jest zawsze pod ręką na pasku lub plecaku. Dzięki specyficznej budowie i otworowi odprowadzającemu bez obaw do pochwy można włożyć nóż mokry lub mocno zabrudzony. 

Dane techniczne:

  • Długość głowni: 110 mm
  • Grubość głowni: 2,5 mm
  • Stal: Sandvik 12C27 56-58HRC
  • Pokrowiec: tworzywo sztuczne
  • Długość całkowita: 225 mm
  • Waga: 140 g
  • Producent: Morakniv, Szwecja

 

MORA OF SWEDEN pojawiła się na międzynarodowym rynku w 2005 roku, jednak korzenie firmy sięgają do lat 1912 i 1891 kiedy to dwie manufaktury nożowe Mora – KJ Eriksson i Frost’s Knife łączą się w spółkę. Zjednoczenie doprowadza do rozszerzenia asortymentu oraz zdolności do uruchamiania wielu projektów, które przyczyniają się do dalszego rozwoju firmy. Dzięki temu Mora jest firmą ze 100 letnim doświadczeniem w produkcji narzędzi tnących.

Noże oraz pozostałe narzędzia MORA są stosowane w różnych dziedzinach, a osoby, które ich używają mają jedną wspólną cechę. Chcą narzędzi, które upraszczają pracę, są łatwe w obsłudze, i zostały zaprojektowane z zastosowaniem wysokiej ergonomii.

Nieważne czy produkty MORA znajdują się na budowach, w zakładach pracy. Albo, gdy wykorzystywane są podczas polowania, łowienia ryb, lub podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wybór jest prosty... MORA OF SWEDEN.