Filtruj według

Kategorie
Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

BROŃ HUKOWA

Pistolety i broń hukowa

Pistolety hukowe to rodzaj broni alarmowej i sygnalizacyjnej, która wystrzeliwuje amunicję hukową zamiast pocisków. Kiedy spust jest naciągnięty, iglica uderza w spłonkę amunicji, powodując wybuch prochu bezdymnego i generując głośny huk - jednak bez fizycznego wystrzeliwania pocisku z lufy. Pistolety hukowe są często używane jako sygnalizatory lub do treningu strzelania, ale również jako tzw. "straszaki", czyli narzędzie obrony osobistej do odstraszania potencjalnego napastnika.

Bronie hukowe i straszaki - szeroki wybór

W sklepie militarno - survivalowym Aro Broń znajdziecie dziesiątki modeli broni hukowej: Rewolwery hukowe, Pistolety hukowe, Amunicję hukowąRace do pistoletów hukowych, Flary a także Magazynki i Nasadki do tego typu broni.

Najgłośniejszy pistolet hukowy

Najgłośniejsze pistolety hukowe to te, które wykorzystują amunicję kalibru 8 mm lub większej. Jednak warto zauważyć, że głośność zależy nie tylko od kalibru, ale także od rodzaju użytej amunicji oraz konstrukcji samego pistoletu hukowego.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, który pistolet hukowy jest najgłośniejszy, ponieważ producenci nie zawsze podają informacje na temat głośności swoich pistoletów hukowych. Jednak ogólnie rzecz biorąc, pistolety hukowe, które wykorzystują amunicję kalibru 8 mm, 9 mm lub 10 mm, są uważane za dość głośne. Przykładowo, pistolet hukowy używający amunicji kalibru 9 mm P.A.K. może wygenerować poziom hałasu wynoszący około 130 decybeli.

Jednakże, ważne jest aby pamiętać, że wykorzystywanie głośnych pistoletów hukowych może być szkodliwe dla słuchu, a także przysparzać niepotrzebnego stresu zwierzętom i ludziom w otoczeniu. Dlatego też, należy zawsze używać słuchawek ochronnych oraz używać pistoletów hukowych z umiarem i odpowiedzialnie.

Pokazano 1-36 z 63 pozycji
Pokazano 1-36 z 63 pozycji
  • Promocja
Rewolwer hukowy alarmowy BAS Ekol Viper 2.5 K-6L DA czarny-Ekol Viper
  • Promocja
Rewolwer hukowy alarmowy Ekol BAS Viper 2.5 K-6L DA SHINY CHROM-Ekol Viper
  • Promocja
Rewolwer hukowy alarmowy Ekol BAS Viper 2.5 K-6L DA GRAFIT Fume-Ekol Viper
Rosomak

Pistolet hukowy Lexon-11 kal. 6 mm long

Cena 369,00 zł
  • Promocja
Race pistoletowe hukowo-świetlne Zink-Feuerwerk czerwone - 50 sztuk-ABA Pyrotechnik
  • Promocja
Race raca Aba LEUCHTS - gwiazda, 10 sztuk kl. 1.4 S--
  • Promocja
Rewolwer hukowy alarmowy BAS Ekol Viper 2.5 K-6L DA MATTE BLACK-Ekol Viper
Pokazano 1-36 z 63 pozycji

Pistolety hukowe - sklep online

Pistolety hukowo-alarmowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą służyć jako broń do obrony, odstraszenia napastnika, dzikich zwierząt lub do wzywania pomocy.
Broń hukowa zasilana jest amunicją ślepą bocznego zapłonu. Amunicję ślepą 6mm dzielimy ze względu na długość łuski oraz ilość zawartego ładunku na krótką (short) i długą (long). Pistolety lub rewolwery przystosowane do strzelania z amunicji długiej mogą strzelać również amunicją krótką, jednak nie odwrotnie. Pistolet przystosowany do amunicji krótkiej nie może strzelać z amunicji długiej.

Od 24 września 2012r. rozporządzenie zezwoliło nam na wysyłkę broni hukowej, amunicji 6mm oraz paralizatorów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć