Filtruj według

Kategorie
Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

BROŃ HUKOWA

Pistolety i broń hukowa

Pistolety hukowe to rodzaj broni alarmowej i sygnalizacyjnej, która wystrzeliwuje amunicję hukową zamiast pocisków. Kiedy spust jest naciągnięty, iglica uderza w spłonkę amunicji, powodując wybuch prochu bezdymnego i generując głośny huk - jednak bez fizycznego wystrzeliwania pocisku z lufy. Pistolety hukowe są często używane jako sygnalizatory lub do treningu strzelania, ale również jako tzw. "straszaki", czyli narzędzie obrony osobistej do odstraszania potencjalnego napastnika.

Bronie hukowe i straszaki - szeroki wybór

W sklepie militarno - survivalowym Aro Broń znajdziecie dziesiątki modeli broni hukowej: Rewolwery hukowe, Pistolety hukowe, Amunicję hukowąRace do pistoletów hukowych, Flary a także Magazynki i Nasadki do tego typu broni.

Najgłośniejszy pistolet hukowy

Najgłośniejsze pistolety hukowe to te, które wykorzystują amunicję kalibru 8 mm lub większej. Jednak warto zauważyć, że głośność zależy nie tylko od kalibru, ale także od rodzaju użytej amunicji oraz konstrukcji samego pistoletu hukowego.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, który pistolet hukowy jest najgłośniejszy, ponieważ producenci nie zawsze podają informacje na temat głośności swoich pistoletów hukowych. Jednak ogólnie rzecz biorąc, pistolety hukowe, które wykorzystują amunicję kalibru 8 mm, 9 mm lub 10 mm, są uważane za dość głośne. Przykładowo, pistolet hukowy używający amunicji kalibru 9 mm P.A.K. może wygenerować poziom hałasu wynoszący około 130 decybeli.

Jednakże, ważne jest aby pamiętać, że wykorzystywanie głośnych pistoletów hukowych może być szkodliwe dla słuchu, a także przysparzać niepotrzebnego stresu zwierzętom i ludziom w otoczeniu. Dlatego też, należy zawsze używać słuchawek ochronnych oraz używać pistoletów hukowych z umiarem i odpowiedzialnie.

Pokazano 1-36 z 70 pozycji
Pokazano 1-36 z 70 pozycji
ZORAKI

Magazynek do pistoletu STALKER M906

Cena 119,00 zł
Zink Feuerwerk

Race pistoletowe TWIN COLOR 5 rodzajów kal.15mm

Cena 25,01 zł
Rosomak

Pistolet hukowy Lexon-11 kal. 6 mm long

Cena 369,00 zł
Pirotecnica Manna Italy

Race pistoletowe SOLAR STARS 50szt. - efekt komety

Cena 77,99 zł
Pirotecnica Manna Italy

Race pistoletowe SIGNAL MARINE 50szt. - gwizd i błysk

Cena 69,00 zł
Pokazano 1-36 z 70 pozycji

Pistolety hukowe - sklep online

Pistolety hukowo-alarmowe mają bardzo szerokie zastosowanie. Mogą służyć jako broń do obrony, odstraszenia napastnika, dzikich zwierząt lub do wzywania pomocy.
Broń hukowa zasilana jest amunicją ślepą bocznego zapłonu. Amunicję ślepą 6mm dzielimy ze względu na długość łuski oraz ilość zawartego ładunku na krótką (short) i długą (long). Pistolety lub rewolwery przystosowane do strzelania z amunicji długiej mogą strzelać również amunicją krótką, jednak nie odwrotnie. Pistolet przystosowany do amunicji krótkiej nie może strzelać z amunicji długiej.

Od 24 września 2012r. rozporządzenie zezwoliło nam na wysyłkę broni hukowej, amunicji 6mm oraz paralizatorów.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć