Filtruj według

Kategorie
Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

GAZY PIEPRZOWE

Gazy pieprzowe znane również jako gazy łzawiące to jeden z najpopularniejszych i najtańszych środków przymusu bezpośredniego, które przez osoby cywilne mogą być użyte jako środek do obrony osobistej. Czy gaz do obrony można zakupić bez pozwolenia? Tak, jak najbardziej, należy jednak mieć ukończone 18 lat a użycie gazu w samoobronie musi być uzasadnione. Jaki gaz pieprzowy kupić? Wybór jest bardzo szeroki a gazy dzielimy zarówno ze względu na pojemność a tym samym rozmiar, cenę, rodzaj dyszy czy rodzaj substancji. W naszym sklepie internetowym możesz zakupić gazy paraliżujące wszelkiego rodzaju. Za główny podział gazów pieprzowych można uznać rodzaj dyszy oraz substancji i tu możemy wymienić gazy w żelu, gazy w chmurze, w strumieniu a nawet w pianie.

Pokazano 1-36 z 213 pozycji
Pokazano 1-36 z 213 pozycji
  • Promocja
Gaz pieprzowy Red Pepper...
Red Pepper Germany

Gaz pieprzowy Red Pepper Green Gel 40ml - dysza STREAM

Cena 19,00 zł
  • Promocja
Gaz pieprzowy CANNON 33ml...
IDC System

Gaz pieprzowy CANNON 33ml żel strumień

Cena 55,01 zł
  • Promocja
Gaz obezwładniający Red...
  • Promocja
Gaz pieprzowy CANNON 60ml...
IDC System

Gaz pieprzowy CANNON 60ml żel strumień

Cena 67,99 zł
Red Pepper Germany

Gaz pieprzowy Red Pepper Green Gel 40ml - dysza CONE

Cena 17,99 zł
Pokazano 1-36 z 213 pozycji

Gazy w żelu możemy jeszcze podzielić na te o bardzo skondensowanym strumieniu, który posiada bardzo duży zasięg bo aż do pięciu metrów ale takim żelem trudniej jest trafić napastnika np. po zmroku gdyż wiązka gazu jest bardzo cienka i może stać się niewidoczna. Drugą odmianą gazów w żelu są gazy w strumieniu, a te są właśnie najpopularniejsze ze względu na uniwersalność zastosowania. Zasięg takiego gazu to cztery do pięciu metrów ale strumień gazu jest bardziej rozproszony dzięki czemu łatwiej jest trafić napastnika. Za skuteczność gazów pieprzowych odpowiedzialna jest kapsaicyna - oleoresin capsicium, to właśnie ona powoduje odwracalne i bezpieczne dla zdrowia obezwładnienie.

Jak działa gaz pieprzowy?

Napastnik, który zostanie obezwładniony gazem odczuwa bardzo nasilone pieczenie skóry, łzawienie oczu, kaszel i katar. Objawy te ustępują po 20-30 minutach w stopniu takim, że napastnik powraca do funkcjonowania, lecz dolegliwości i dyskomfort będą utrzymywać się jeszcze przez kilka godzin.

Który gaz kupić w żelu czy w sprayu?

Bardziej szczegółowy opis poszczególnych gazów zamieszczony jest w naszych podkategoriach. Jeżeli tylko masz wątpliwości czy warto kupić gaz dla siebie czy osoby bliskiej zadzwoń lub napisz a z przyjemnością pomożemy dobrać odpowiedni produkt.

Gazy chemiczne

Mimo, że nazwa wydaje się bardziej agresywna i budząca większe zaufanie niż na przykład gaz pieprzowy to niestety gazy chemiczne dostępne na rynku cywilnym uchodzą za słabsze. Zatem lepiej jest zakupić dobry gaz pieprzowy niż szukać gazu chemicznego.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć