Filtruj według

Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

PCA i CO2 (gazowe)

Wiatrówki - karabinki PCA (pompowane)

Wiatrówki - karabinki PCA (inaczej Pre Charged Air) napędzane są sprężonym powietrzem, który jest w specjalnym zbiorniku. Za pomocą dźwigni, znajdującej się zazwyczaj pod lufą pompuje się powietrze w celu wystrzelenia śrutu. Często nazywane są one pompkami. Dużą zaletą jest to, że są bardziej celne, nie mają odrzutu i można regulować siłę strzału liczbą "pompowań". Im mniej ruchów pompujących powietrze tym szybciej można oddać swój strzał, ale będzie on słabszy. Gdy cel znajduje się w większej odległości to takie strzelanie wymaga większej liczby ruchów pompką. Karabinki PCA są bardzo łatwe w obsłudze i będą odpowiednie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają strzelać jak i dla tych już bardziej doświadczonych. Można wybrać sprzęt, który posiada: światłowodowy przyrząd celowniczy, regulowaną bake policzkową, gumowaną stopkę na końcu kolby, szyny do montażu akcesoriów czy szyny do zamocowania celownika optycznego.

Wiatrówki - karabinki zasilane CO2 (gazowe)

Są to karabinki o klasycznym i popularnym napędzie kupowanymi kapsułami z CO2. Gazowa kapsuła CO2 zazwyczaj występuje w wersji 88 g natomiast dostępne są również mniejsze 12 g. Takie karabinki są popularne w nauce strzelania i obycia z bronią młodzieży i dzieci - to doskonała rozrywka dla rodzin i młodzieży. Można wybrać sobie zarówno model, który jest wykonany cały z metalu jak i taki, który ma również elementy drewniane. Warto zwrócić uwagę na to, aby wiatrówka posiadała bezpiecznik chroniący przed niekontrolowanym oddaniem strzału. Wiatrówki z napędem CO2 w naboju zawierają sprężone dwutlenek węgla. Jeden taki nabój wystarcza na około 60 strzałów ale liczba ta zależna jest od modelu. Wiatrówki PCA są zazwyczaj lżejsze od na przykład sprężynowych. 

Wiatrówki posiadają różne dane techniczne oraz inne elementy znajdują się w zestawach, więc przed zakupem warto zapoznać się z ofertą, zastanowić się czego potrzebujemy oraz wybrać najlepszy dla siebie model.  Sprawdź także wszystkie nasze kategorie: wiatrówki, wiatrówki - pistolety sprężynowe, kapsuły co2, kulochwyty i tarczekabury i wiele więcej!

Pokazano 1-36 z 55 pozycji
Pokazano 1-36 z 55 pozycji
Sig Sauer

Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm 177-88G-30-BLK

Cena 1 399,00 zł
  • -230,00 zł
  • Promocja
Wiatrówka HAMMERLI 850M2 XT Kit z kompensatorem AirMagnum kal. 4,5mm 464.00.31-2C - luneta 6x42, kompensator, bipod TMB 2, śr...
Sig Sauer

Wiatrówka karabinek Sig Sauer MPX 4,5 mm

Cena 1 019,15 zł
Walther

Wiatrówka Walther Lever Action Black 4,5mm

Cena 1 899,00 zł
Sig Sauer

Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5 mm 177-88G-30-FDE

Cena 1 399,00 zł
  • Promocja
Wiatrówka AirMagnum 850 M2 XT 4,5 mm 464.00.31-2-Hammerli
Sig Sauer

Wiatrówka Sig Sauer MCX 4,5mm +kapsuła 88g

Cena 1 599,00 zł
Crosman

Wiatrówka Karabinek Crosman Full R1 4,5mm E

Cena 1 299,00 zł
  • Nowość
Wiatrówka na CO2 RUGER...
Pokazano 1-36 z 55 pozycji

Wiatrówki PCA i CO2 – Weihrauch, Umarex, Walther, Hammerli, Crosman, Gamo.

W tej kategorii znajdą Państwo wiatrówki PCA i CO2. Wiatrówki karabinki dzielimy na sprężynowe (klasycznie łamane, z dolnym naciągiem lub bocznym naciągiem), zasilane dwutlenkiem węgla ( nabojem 12g lub airsource 88g), PCP ( zasilane sprężonym powietrzem znajdującym się w kartuszu o ciśnieniu roboczym do 220 Bar), PCA - tak zwane pompki - wstępnie sprężone powietrze.

Wiatrówki zasilane dwutlenkiem węgla - wielostrzałowe, wyposażone w zawory, które podczas oddania strzału dozują odpowiednią dawkę gazu znajdującego się w naboju Co2, który napędza śrut. Działanie wiatrówek PCP opisane jest w oddzielnej kategorii.

Wiatrówki PCA – jednostrzałowe karabinki, lub pistolety zasilane wstępnie sprężonym powietrzem za pomocą siły mięśni- zazwyczaj wbudowaną w pistolet dźwignią.

Pamiętaj: Wiatrówki mogą zakupić tylko osoby pełnoletnie.
Strzelanie do ludzi i zwierząt jest zabronione i ścigane prawem. Zwierzęta są chronione ustawą o ochronie zwierząt: Rozdział 1 Art. 4 pkt.8, pkt.12 Art. 6 pkt.1 i 2.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć