Filtruj według

Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

FAC - powyżej 17 J

W tym dziale znajdą Państwo wiatrówki o energii przekraczającej 17 J - tak zwane FAC. Takie wiatrówki należy odebrać u nas osobiście oraz zarejestrować na policji w terminie do 5 dni od daty zakupu.

Wiatrówki FAC - Fire Airgun Certificate

Wiatrówki FAC to rodzaj wiatrówek, które są klasyfikowane jako "FAC" (Fire Airgun Certificate) lub "Firerms Certificate". Są to wiatrówki, które mają wyższą moc niż standardowe wiatrówki, często wykorzystujące sprężone powietrze lub gaz jako źródło napędu. Otrzymanie certyfikatu FAC dla wiatrówki oznacza, że została ona sklasyfikowana jako broń pneumatyczna, a posiadanie jej wymaga odpowiedniego zezwolenia (rejestracja). Wiatrówki FAC to karabinki przekraczające energię 12 fp (foot pounds). To jednostka anglosaska - 1 fp/lbs = 1,3558 Joula. W Polsce klasyfikowane jako powyżej 17J.

Wiatrówki powyżej 17J - karabinki FAC

Wiatrówki FAC są popularne wśród osób uprawiających strzelectwo sportowe, polowanie na niewielkie zwierzęta lub używających ich do celów obronnych. Mają większą siłę i zasięg niż standardowe wiatrówki karabinki, co pozwala na precyzyjne strzelanie na większe odległości.

Warto zauważyć, że przepisy dotyczące wiatrówek FAC mogą się różnić w zależności od kraju. Zawsze należy zapoznać się z lokalnymi przepisami i wymogami dotyczącymi posiadania wiatrówek FAC przed zakupem lub używaniem takiej broni.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji
Pokazano 1-3 z 3 pozycji
  • Promocja
Wiatrówka FX Panthera 700 STX 7,62 mm FAC-
Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć