Sprężynowe
Długie wiatrówki o napędzie sprężynowym
Wiatrówki sprężynowe, klasycznie łamane i z dolnym naciągiem - Hatsan, Browning, Weihrauch, Gamo, Umarex, BSA, Hammerli, Cometa, Crosman i inne.
W tej kategorii znajdą Państwo wiatrówki - karabinki sprężynowe. Wiatrówki karabinki dzielimy na sprężynowe (klasycznie łamane, z dolnym naciągiem lub bocznym naciągiem), zasilane dwutlenkiem węgla ( nabojem 12g lub airsource 88g), wiatrówki PCP ( zasilane sprężonym powietrzem znajdującym się w kartuszu o ciśnieniu roboczym do 220 Bar), wiatrówki PCA - tak zwane pompki - wstępnie sprężone powietrze.
Przy wyborze wiatrówki sprężynowej należy zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Przede wszystkim warto zastanowić się, jakiego rodzaju amunicji będzie używać i jaka jest jej maksymalna moc. Kolejnym ważnym czynnikiem będzie wybór odpowiedniego materiału łoża i konstrukcji. Należy również wziąć pod uwagę wielkość i wagę wiatrówki (zwłaszcza jeśli planujemy strzelać razem z dziećmi) oraz sprawdzić, czy będzie ona pasować do dłoni i czy będzie wygodna w użyciu. Dla osób, które szukają wiatrówki - karabinka o napędzie sprężynowym z najwyższej półki, istotnym czynnikiem jest również cena.
Wiatrówki sprężynowe - szeroki wybór modeli
Cena wiatrówki sprężynowej jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim na cenę wpływa jakość materiałów użytych do jej produkcji. Wysokiej jakości wiatrówki są zazwyczaj droższe, ale mają lepszą wytrzymałość i wydajność. Innym ważnym czynnikiem jest moc wiatrówki. Im większa moc, tym wyższa cena. W zależności od producenta na cenę może również wpływać rozmiar, waga, wygląd i dodatkowe funkcje.
Wiatrówka Crosman Inferno 4,5mm - kompozytowe łoże, światłowodowe przyrządy celownicze
Wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo 4,5mm z dolnym naciągiem + Luneta 6x40
Wiatrówka Gamo Roadster IGT 10x - 4,5mm, magazynek, sprężyna gazowa, muszka, szczerbinka
Wiatrówki sprężynowe - za oddanie strzału odpowiedzialna jest sprężyna, która podczas strzału porusza uszczelniony tłok w cylindrze, generując ciśnienie w komorze sprężania, które następnie wypycha śrut z lufy. Z takich wiatrówek nie można strzelać bez włożonego śrutu - tzw. na sucho gdyż może uszkodzić się tłok lub sprężyna.
Jeżeli konserwujesz swoją wiatrówkę pamiętaj aby nie doprowadzić do sytuacji, w której olej z lufy wpłynie do komory sprężania. Wtedy powstanie bardzo niewskazany efekt dieslowania czyli spalania się śrutu wewnątrz komory. Efektem towarzyszącym jest wydobywanie się z lufy dymu.
Kup wiatrówkę o napędzie sprężynowym - karabinek
Wybór wiatrówki sprężynowej nie jest prosty, dlatego chętnie Ci pomożemy w wyborze wymarzonego sprzętu. Pamiętaj, że wiatrówka z lunetą musi zostać skalibrowana przez strzelca. Chętnie Ci wyjaśnimy jak ustawić lunetę i rozpocząć zabawę ze strzelectwem. Natomiast jaki wybrać kaliber wiatrówki? Jeżeli strzelasz na mniejszym dystansie i głównie do przedmiotów - możesz zdecydować się na kaliber 5,5mm. Jest on cięższy i powoduje większą destrukcję celu. Jednak kaliber 4,5mm jest dużo celniejszy na dłuższym dystansie 30-60 metrów.
Czy warto dokupić dodatkowe akcesoria do wiatrówki sprężynowej?
Dokupienie dodatkowych akcesoriów do wiatrówki sprężynowej może znacznie poprawić jej wydajność oraz wygodę użytkowania. Luneta celownicza pozwoli na precyzyjne celowanie, dzięki czemu możliwe będzie strzelanie z większej odległości. Kufa na amunicję zapewni dodatkową pojemność magazynka, co ułatwi przechowywanie i przenoszenie amunicji. Natomiast śruba do regulacji szczerbiny pozwoli na ustawienie odpowiedniego oporu szczęki, dzięki czemu wiatrówka będzie można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.
Zestaw narzędzi do czyszczenia i konserwacji będzie niezbędny do regularnej konserwacji wiatrówki. Śruby mocujące pozwolą na mocowanie dodatkowych akcesoriów, takich jak luneta celownicza czy ochraniacze na łoże.