Sprężynowe
Wybór wiatrówki sprężynowej nie jest prosty dlatego chętnie Ci pomożemy w wyborze wymarzonego sprzętu. Pamiętaj, że wiatrówka z lunetą musi zostać skalibrowana przez strzelca. Chętnie Ci wyjaśnimy jak ustawić lunetę i rozpocząć zabawę ze strzelectwem. Natomiast jaki wybrać kaliber wiatrówki? Jeżeli strzelasz na mniejszym dystansie i głównie do przedmiotów - możesz zdecydować się na kaliber 5,5mm. Jest on cięższy i powoduje większą destrukcję celu. Jednak kaliber 4,5mm jest dużo celniejszy na dłuższym dystansie 30-60 metrów.
Wiatrówka Crosman Inferno 4,5mm - kompozytowe łoże, światłowodowe przyrządy celownicze
Wiatrówka WEIHRAUCH HW50S HW 50 S nowa wersja - dodane ryflowania, kolba ambi
Wiatrówka Beeman 2060 BAY CAT kal. 4,5mm - klasycznie łamana, polimerowa osada, TRU-GLO
Wiatrówka Hammerli Hunter Force 900 Combo 4,5mm z dolnym naciągiem + Luneta 6x42
Wiatrówka HATSAN 125 STG SAS Quattro kal. 4,5mm + LUNETA 3-9X40 + POKROWIEC Forsport XLT
Wiatrówka HATSAN 125 STG SAS Quattro kal. 5,5mm + LUNETA 3-9X40 + POKROWIEC Forsport XLT
Wiatrówka Weihrauch HW 95 HW95 kal. 4,5mm
Wiatrówka WEIHRAUCH HW 57 HW57 4,5mm - dolny naciąg - NAJNOWSZA WERSJA
Wiatrówki sprężynowe, klasycznie łamane i z dolnym naciągiem - Hatsan, Weihrauch, Air Arms, Umarex, BSA, Hammerli, Cometa, Crosman.
W tej kategorii znajdą Państwo wiatrówki sprężynowe. Wiatrówki karabinki dzielimy na sprężynowe (klasycznie łamane, z dolnym naciągiem lub bocznym naciągiem), zasilane dwutlenkiem węgla ( nabojem 12g lub airsource 88g), PCP ( zasilane sprężonym powietrzem znajdującym się w kartuszu o ciśnieniu roboczym do 220 Bar), PCA - tak zwane pompki - wstępnie sprężone powietrze.
Wiatrówki sprężynowe - za oddanie strzału odpowiedzialna jest sprężyna, która podczas strzału porusza uszczelniony tłok w cylindrze, generując ciśnienie w komorze sprężania, które następnie wypycha śrut z lufy. Z takich wiatrówek nie można strzelać bez włożonego śrutu - tzw. na sucho gdyż może uszkodzić się tłok lub sprężyna.
Jeżeli konserwujesz swoją wiatrówkę pamiętaj aby nie doprowadzić do sytuacji, w której olej z lufy wpłynie do komory sprężania. Wtedy powstanie bardzo niewskazany efekt dieslowania czyli spalania się śrutu wewnątrz komory. Efektem towarzyszącym jest wydobywanie się z lufy dymu.