Filtruj według

Kategorie
Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

LUNETY CELOWNICZE

Pokazano 1-36 z 121 pozycji
Pokazano 1-36 z 121 pozycji
Leapers

Luneta Leapers UTG 6-24x50 AO EZ-Tap 1"

Cena 1 229,00 zł
KANDAR

Luneta Kandar 4x20

Cena 35,01 zł
Walther

Luneta Walther/Umarex 3-9x40 2.1501

Cena 559,00 zł
Walther

Luneta pistoletowa WALTHER 2X20 czarna

Cena 269,00 zł
Pokazano 1-36 z 121 pozycji

Lunety celownicze do wiatrówek Leapers, Walther, Delta Optical, Hawke, Bushnell do wiatrówek, broni myśliwskiej dzielimy na stałoogniskowe (stałe powiększenie) i zmiennoogniskowe (zmienne powiększenie). Parametry lunet celowniczych zapisywane są w następującej postaci np. 4x32 bądź 3-9x40. Liczby znajdujące się przed "x" oznaczają krotność powiększenia tzn. w pierwszym przykładzie mamy stałe czterokrotne powiększenie, a w drugim mamy zmienne powiększenie w zakresie od trzech do dziewięciu. Liczba znajdująca się za "x" oznacza średnicę okularu wejściowego podawaną w mm, zwaną czasami "światłem". Im większy okular, tym większa ilość światła dostaję się do soczewek, a obraz staje się jaśniejszy.
        Kolejnym oznaczeniem stosowanym na lunetach jest "AO" (Adjustment Objective) oznaczające regulację paralaksy. Błąd paralaksy powoduje, że na niektórych dystansach strzelec widzi ostry cel, a nieostry krzyż celowniczy bądź odwrotnie. Regulacja paralaksy pozwala na wyeliminowanie tej nieostrości i poprawienie komfortu strzelca.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć