Filtruj według

Cena
Marki
więcej... mniej
Filter

Noże motylkowe

Nóż motylkowy, zwany również nożem balisong, pochodzi z Filipin. Jest to typ noża składanego, który zbudowany jest z dwóch rączek obracających się wokół trzpienia. Nóż motylkowy był używany przez ludzi zamieszkujących Filipiny od wieków, zarówno jako narzędzie do pracy, jak i jako broń. W ciągu ostatnich kilku dziesięcioleci nóż motylkowy zyskał popularność jako narzędzie służące do wykonywania rozmaitych tricków i sztuki nożnej.

Noże motylkowe - popularne noże balisong

Nóż motylkowy składa się z dwóch rączek, które obracają się wokół charakterystycznego trzpienia. Jeden z tych elementów jest stały, a drugi ruchomy. Rączka stała jest zwykle zamocowana trwale do ostrza, a rączka ruchoma jest zamocowana do trzpienia i może być przesuwana względem rączki stałej. Aby otworzyć nóż motylkowy, należy trzymać rączkę stałą i przesunąć rączkę ruchomą w kierunku trzpienia. W ten sposób rączka ruchoma zostanie zamocowana za trzpieniem, a ostrze zostanie uwolnione. Aby zamknąć nóż motylkowy, należy przesunąć rączkę ruchomą z powrotem w kierunku rączki stałej, a ostrze zostanie ponownie zamknięte. Nóż motylkowy jest zwykle używany jako narzędzie do pracy lub jako broń, ale także jest popularny jako narzędzie do tricków i sztuki nożnej. Noże balisong nie są raczej używane jako noże EDC.

Pokazano 1-36 z 66 pozycji
Pokazano 1-36 z 66 pozycji
Joker

Nóż motylkowy Joker JKR646

Cena 52,00 zł
Joker

NÓŻ MOTYLKOWY JOKER JKR441

Cena 48,99 zł
KANDAR

Nóż motylkowy Motyl czarny N-498J

Cena 19,00 zł
KANDAR

Nóż motylkowy Motyl N-454E RAINBOW

Cena 35,01 zł
KANDAR

Nóż motylkowy Motyl N-454E RAINBOW

Cena 35,00 zł
KANDAR

Nóż motylkowy Motyl RAINBOW N-497C

Cena 44,00 zł
BSH

Nóż motylek treningowy N-466A

Cena 27,00 zł
Joker

Nóż Joker składany motylek JKR200

Cena 49,00 zł
Ganzo Firebird

NÓŻ motylek GANZO FIREBIRD G766-BK CZARNY

Cena 249,00 zł
BSH

Nóż motylek treningowy N-465K

Cena 19,50 zł
  • Promocja
Nóż SKŁADANY motylkowy motylek GANZO FIREBIRD G766-GR-Ganzo Firebird
Joker

Nóż Joker składany motylek JKR201

Cena 39,00 zł
Pokazano 1-36 z 66 pozycji

Nóż motylkowy, czyli tzw balisong - co warto wiedzieć?

Aby posługiwać się bezpiecznie i wprawnie nożem motylkowym, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

  • Pamiętaj, że nożem motylkowym można się skaleczyć, a więc zapoznaj się z jego budową zanim zaczniesz się z nim posługiwać.
  • Utrzymuj noż motylkowy zamknięty, gdy nie jest używany.
  • Utrzymuj palce z dala od ostrza, gdy otwierasz lub zamykasz noż motylkowy.
  • Używaj noża motylkowego tylko do celów, do których został zaprojektowany, tj. jako narzędzie do pracy lub do celów sportowych.
  • Przed rozpoczęciem treningu z nożem motylkowym, zalecane jest zapoznanie się z podstawowymi technikami bezpiecznego posługiwania się nożem motylkowym oraz zasadami pierwszej pomocy. Znajdziesz wiele ciekawych materiałów na YouTube.

Pamiętaj, że noże motylkowe są bardzo ostre i niebezpieczne, dlatego należy zachować ostrożność i uważać podczas ich codziennego używania.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć