Wiatrówka Rewolwer S&W M29 6,5" 4,5mm CO2
Opis produktu
Wiatrówka rewolwer Smith&Wesson M29 6,5" 4,5mm CO2 Diabolo
Rewolwer Smith&Wesson M29 - to wiatrówka CO2, będącą wierną repliką modelu 629. Posiada ciężką konstrukcję wykonaną w całości z metalu oraz wykończenie typu blued polerowane na lekki połysk. Lufa 6,5" daje możliwość strzałów na dłuższych dystansach, uławia to także stała muszka i regulowana w pionie i poziomie szczerbinka. Teksturowane okładziny z polimeru drewnopodobnego zapewniają wygodny chwyt.
Rewolwer ma realistyczny mechanizm ładowania i działania. System składa się z obrotowego 6-strzałowego bębenka oraz metalowych atrap nabojów, w których umieszczamy ołowiany śrut diabolo 4,5 mm. Po wystrzeleniu śrutu wielorazowe łuski można wypchnąć z bębenka za pomocą wyrzutnika. Wiatrówka zasilana jest sprężonym dwutlenkiem węgla z 12 g kapsuły CO2. Wystrzelony śrut osiąga prędkość początkową ok. 387 fps (energia do 3 J), co pozwala na celne strzelanie na dystansie ponad 30 m. Wykorzystując markową kapsułę, można oddać nawet do 160 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej. Największy wpływ na liczbę strzałów ma temperatura powietrza oraz dynamika strzelania.
W rewolwerze zastosowano mechanizm spustowy podwójnego działania SA/DA, co oznacza, że oddanie strzału może odbywać się z samonapinania lub po uprzednim odciągnięciu kurka. Podczas transportu lub przenoszenia mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika nastawnego zlokalizowanego po lewej stronie szkieletu.
PRODUKT ORYGINALNY!

Cechy produktu:
- Wykonany z dbałością o wierność oryginałowi, posiada dobrze odwzorowane detale : napisy na zamku, wiele mechanizmów funkcjonalnie spełniających swoje role.
- Teksturowany chwyt z drewnopodobnego polimeru zapobiegają ślizganiu się dłoni.
- Ciężka konstrukcja wykonana w całości z metalu oraz wykończenie typu blued polerowane na lekki połysk.
- Lufa 6,5" daje możliwość strzałów na dłuższych dystansach, uławia to także stała muszka i regulowana w pionie i poziomie szczerbinka.
- Obrotowy 6-strzałowy bębenek oraz metalowe atrapy nabojów na ołowiany śrut diabolo 4,5 mm.
- Wiatrówka zasilana sprężonym CO2 z 12 g kapsuły.
- Wystrzelony śrut osiąga prędkość początkową ok. 387 fps (energia do 3 J), co pozwala na celne strzelanie na dystansie ponad 30 m.
- Można oddać nawet do 160 strzałów o wyrównanej prędkości początkowej.
- W rewolwerze zastosowano mechanizm spustowy podwójnego działania SA/DA - oddanie strzału z samonapinania lub po uprzednim odciągnięciu kurka.
- Podczas transportu lub przenoszenia mechanizm spustowy można zablokować za pomocą bezpiecznika nastawnego.
Dane techniczne:
- Energia kinetyczna naboju: do 3J
- Kaliber: 4,5 mm
- Pojemność magazynka: 6 szt.
- Typ spustu: DA/SA (double action/single action - podwójnego/pojedynczego działania)
- Ilość strzałów z jednostki zasilania: 160
- Typ zasilania: CO2 12 g
- Materiał obudowy: aluminium
- Długość całkowita: 309 mm
- Długość lufy: 165 mm
- Masa: 1145 g
- Producent: Umarex, Niemcy

SMITH&WESSON
Historia firmy sięga 1857 roku, kiedy powstało przedsiębiorstwo założone przez Horacego Smitha (1808-1893) i Daniela Wessona (1825-1906). Firma uzyskała ochronę patentową rewolweru odtylcowego. Patent wygasł dopiero w 1869 r.
Współpraca konstruktorów zaczęła się jednak jeszcze przed oficjalnym założeniem firmy, bo już w 1852 roku. Jej owocem był opatentowany pistolet lever action z magazynkiem rurowym na amunicję w kalibrze .31. Firma wsławiła się także stworzeniem znakomitej amunicji zespolonej, która do dzisiaj jest standardem uzbrojenia na całym świecie. Najbardziej znane naboje rewolwerowe .38 special i .357 magnum to właśnie zasługa firmy SMITH&WESSON.
Rozpoznawalność tej marki jest jedną z najwyższych w branży, dzięki niezawodności i dużej skuteczności działania rewolwerów. Wpływ na taką pozycję miały także filmy o Brudnym Harrym z Clintem Eastwoodem – kreowany przez aktora bohater posługiwał się rewolwerem model 29 w kalibrze .44 Magnum.
Bohaterem z realnego świata używającym rewolwerów SMITH&WESSON (Modelu 625) jest Jerry Miculek - najszybszy rewolwerowiec na świecie, do którego należy co najmniej dziesięć rekordów świata i tytułów w różnych dyscyplinach strzeleckich. Jest on także oficjalnym użytkownikiem broni SMITH&WESSON i ma spory udział w projektowaniu niektórych rewolwerów. Dzięki niemu powstała specjalna wersja rewolweru 625, która w nazwie ma oznaczenia JM.
SMITH&WESSON to także renomowany producent pistoletów. Pierwszym nowoczesnym pistoletem samopowtarzalnym tej firmy był model 39 - broń używana między innymi przez żołnierzy amerykańskich sił specjalnych podczas wojny w Wietnamie. Do najnowszych produkcji tej firmy należy lekki pistolet na szkielecie z tworzywa sztucznego Smith&Wesson M&P, czyli Military and Police, którego wersje pneumatyczna produkuje niemiecka firma UMAREX. Dzięki koncernowi UMAREX możemy się cieszyć także modelami 586, oraz M&P w wersji pneumatycznej - dostępnej dla każdego.