Gaz pieprzowy SABRE Red Crossfire MK3 GEL 53ml USA - żel znakujący substancją UV (52CFT10-GEL)

Indeks: 12890
Cena detaliczna:
79,99 zł

Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 85,01 zł

favorite_border

Musisz być zalogowany
Zamknij
help_outlineZapytaj o produkt
Gaz pieprzowy SABRE Red Crossfire MK3 GEL 53ml USA - żel znakujący substancją UV (52CFT10-GEL)

Gaz pieprzowy SABRE Red Crossfire MK3 GEL 53ml USA - żel znakujący substancją UV (52CFT10-GEL)

 

Produkt dostępny
Koszty dostawy

Przedpłata na konto

InPost Paczkomaty 24/7 - PRZEDPŁATA, RATY: 9,90 zł Kurier InPost - PRZEDPŁATA, RATY: 14,00 zł Poczta Polska - PRZEDPŁATA, RATY: 9,90 zł Kurier DPD / FedEx - PRZEDPŁATA, RATY: 16,00 zł

Zapłać przy odbiorze

Odbiór w punkcie DPD Pickup: 9,50 zł Kurier InPost - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 16,00 zł Poczta Polska - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 16,00 zł Kurier DPD / FedEx - PŁATNE PRZY ODBIORZE: 18,00 zł Odbiór osobisty w Elblągu: 0,00 zł Odbiór osobisty Broń, Amunicja - Elbląg: 0,00 zł

Gwarancja 24 miesiące Zwrot 28 dni Drukuj

Zobacz również:

Opis produktuGaz pieprzowy SABRE Crossfire MK3 52CFT10-GEL żelGaz pieprzowy Sabre Red Crossfire MK3 żel 52ml ( 44g) - to gaz pieprzowy żelowy wykonany w nowej technologii, dzięki której możliwe jest używanie miotacza w dowolnej pozycji w pełnym zakresie 360 stopni. Technologia CrossFire znajduje zastosowanie przy dynamicznym użyciu miotacza. Pojemnik MK3 z dyszą stream zawiera 52ml gazu.


Gel - żel - ma duży zasięg, jest ciężki, lepki i mało podatny na warunki atmosferyczne, dlatego jest polecany do stosowania na zewnątrz.UWAGA! Zgodnie z Ustawą o Broni  i Amunicji zakupu gazów pieprzowych mogą dokonać jedynie osoby pełnoletnie.


46411731.jpgSABRE Crossfire Technology – trzeciej generacji technologia stworzona po to, aby dać możliwość korzystania z ręcznego miotacza gazu w dynamicznych sytuacjach.


Seria gazów Sabre Red Crossfire wyróżnia się możliwością rozpylenia zawartości bez względu na pozycję pojemnika. Dzięki temu gaz możemy efektywnie rozpylić nawet gdy pojemnik ustawiony jest rozpylaczem do dołu, co umożliwia rażenie napastnika, który np. zasłania twarz dłońmi lub gdy znajdujemy się w pozycji horyzontalnej.Cechy produktu: • Gaz przeznaczony do obrony własnej.
 • Głowica typu Flip-Top chroni przed przypadkowym naciśnięciem spustu oraz pozwala na błyskawiczne użycie w sytuacji zagrożenia.
 • Gaz w postaci żelu punktowego.
 • Pojemność 52ml ( 1.5 oz - 44g)
 • W razie konieczności można nim razić na odległość do 6 metrów.
 • Gazy pieprzowe Sabre Red posiadają specjalny barwnik widzialny w świetle ultrafioletowym co dodatkowo ułatwia identyfikację napastnika trafionego wiązką gazu.


46411731_1.jpgJak działa gaz pieprzowy Sabre?


Komuś kto przyrządzał lub spożywał kiedyś ostrą potrawę zdarzyło się zapewne, przypadkiem, wetrzeć resztki soku z ostrej papryczki lub przyprawy w okolice oczu lub nosa. Efekt. Silne pieczenie oczu, łzawienie, swędzenie skóry, czasem podrażnione drogi oddechowe. Gaz pieprzowy działa na podobnej zasadzie, tyle że z tysiąckrotnie większą siłą.


Napastnik porażony gazem pieprzowym odczuwa bardzo silne pieczenie oczu, przez co nie jest w stanie ich otworzyć, a pierwszym odruchem jest ich tarcie co tylko zwiększa siłę działania gazu. Dodatkowo pojawia się silne pieczenie skóry, podrażnienie dróg oddechowych powodujące problemy z oddychaniem, kaszel i cieknięcie z nosa. Osoba trafiona wiązką gazu jest zdezorientowana i próbuje uporać się z bólem co daje nam czas na ucieczkę i wezwanie pomocy. Ponieważ gaz pieprzowy atakuje głównie oczy i drogi oddechowe, a nie cały układ nerwowy, działa również na osoby pod wpływem alkoholu, środków odurzających lub pobudzonych (np. pod wpływem adrenaliny). Wszystkie skutki działania gazu pieprzowego są odwracalne i nie powodują trwałego uszczerbku na zdrowiu.


Wbrew krążącej opinii, o sile gazu pieprzowego nie decyduje stężenie OC (Oleoresin Capsicum), które wskazuje ilość związków czerwonego pieprzu w gazie. Siłę gazu wskazuje stężenie MC (Major Capsaicinoids), czyli faktyczne stężenie substancji drażniących pochodzących z czerwonego pieprzu.Dane techniczne:

 • SHU - Scoville Heat Units : 2000 000
 • Major Capsaicinoids (MC): 1.33 %
 • Wydajność (ilość strzałów): 10 ( 1 sekundowych)
 • Zasięg [w metrach]: 6
 • Substancja miotająca: Nitrogen
 • Rodzaj opakowania: MK-3
 • Data ważności: 5 lat (od daty produkcji)
 • Pojemność [ml]: 52
 • Wymiary [wysokość; średnica]: 8.0 cm; 3.80 cm
 • Typ głowicy: Flip Top - chroni przed przypadkowym naciśnięciem spustuJak użyć gazu pieprzowego Sabre Crossfire?


 • Aby użyć gazu Sabre Crossfire należy chwycić pojemnik w pewny sposób (zaleca się chwycenie pojemnika całą dłonią), skierować dyszę w stronę twarzy napastnika, kciuk wsunąć pod klapkę zabezpieczającą przycisk, a następnie wcisnąć go i trzymać tak długo jak będzie to konieczne lub do momentu gdy gaz przestanie lecieć.
 • Ten gaz posiada dyszę typu GEL – żelową. Po wciśnięciu spustu ze zbiornika wylatuje skoncentrowana, ciężka i lepka wiązka gazu. Taka dysza daje możliwość użycia gazu nawet pod silny wiatr bez obawy podrażnienia własnych oczu i dróg oddechowych. Dzięki temu taki gaz świetnie nadaje się do użytku w otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach. Przy rozprowadzaniu takiego gazu zalecane jest wykonywanie ruchów dłonią trzymającą pojemnik, w celu zwiększenia prawdopodobieństwa trafienia w oczy napastnika. Skuteczny zasięg do 6 metrów.

UWAGA! Pojemnik pod ciśnieniem. Nie przebijać, nie podgrzewać, nie wrzucać do ognia nawet po opróżnieniu. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 50°C. Każdy pojemnik posiada datę ważności (MM/RRRR). Trzymać z dala od dzieci!


SABRE RED:


 • Gazy pieprzowe amerykańskiej firmy Sabre Red są wysoko oceniane przez użytkowników na całym świecie jako najskuteczniejsze i najsilniejsze narzędzie do obrony osobistej nie wymagające zezwolenia.
 • Codziennie profesjonaliści pracujący w służbach mundurowych jak i cywile potwierdzają ich wysoką jakość.
 • Gazy pieprzowe Sabre opierają się na składnikach naturalnych: czerwonym pieprzu i papryce, które nie wyrządzają trwałych i ciężkich obrażeń i skutków ubocznych, a są przy tym bardzo skuteczne.
 • Gazy te posiadają największą dopuszczalną moc.
 • Są w stanie poradzić sobie z napastnikiem będącym pod wpływem narkotyków, alkoholu czy z agresywnym zwierzęciem.

Opinie o produkcie Oceń

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć