Nóż składany Boker Magnum Law Enforcement 01MB365 - ratowniczy
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed aktualną promocją: 128,01 zł
Opis produktu
Nóż BOKER Rescue Law Enforcement Police ratowniczy
Nóż BOKER Rescue Law Enforcement 01MB365 - to składany, bardzo praktyczny nóż ratowniczy z gładkim ostrzem, przecinakiem do pasów i zbijakiem do szyb dedykowany POLICJI. Wyprodukowany przez renomowaną niemiecką firmę BOKER.
PRODUKT ORYGINALNY!
Boker Magnum RESCUE Law Enforcement to kolejny członek rodziny noży ratowniczych Magnum, tym razem dedykowany Policji.
Cechy produktu:
- Klinga o gładkim ostrzu.
- Nóż można otwierać kciukiem za pomocą dwustronnego kołka.
- Klinga wykonana ze stali 440A. Jest to stal nierdzewna znajdująca zastosowanie w nożach średniej klasy, wystarczającej twardości. (Stal ta hartowana jest do twardości 57-59 HRC).
- Blokuje ją pewnie liner-lock będący integralną częścią rękojeści (zwolnienie blokady następuje przez przesunięcie jej na bok kciukiem, blokada znajduje się w rękojeści - od spodu).
- Rękojeść wykonano z aluminium o anodyzowanych na niebieski kolor okładkach.
- Folder (nóż składany) zawiera przecinak do pasów i zbijak do szyb.
- Całość można pewnie przytroczyć do ekwipunku dzięki sprężystemu klipsowi.
- W zestawie aluminiowe pudełko, dzięki czemu nóż idealnie nadaje się na prezent, jak i ułatwia jego przechowywanie.
Dane techniczne:
- Klinga:440A
- Długość klingi:85 mm
- Długość całkowita:205 mm
- Rękojeść:aluminium
- Klips do paska spodni:tak
- Pochwa:nie
- Blokada:liner lock
- Waga:123 g
- Ostrze: gładkie
- Grubość klingi:2,7 mm
- Producent: Böker-Magnum
Historia firmy Boker
Ogromne drzewo kasztanowe górujące nad małą fabryką sprzętu Bokera w XVII wieku to najstarszy możliwy do zidentyfikowania fakt o rodzinie Bokerów. Narzędzia Bokera odniosły duży sukces i sto lat później zostały zaliczone do czołówki wyprodukowanych towarów w Niemczech i krajach sąsiednich.
Ze względu na rosnący popyt w politycznie niespokojnej epoce, Hermann i Robert Boker postanowili zacząć od produkcji szabli w 1829 roku. Zapasy z września 1830 roku dowiodły już cotygodniowej produkcji 2000 sztuk wykonanych przez 64 kowali, 47 szlifierzy i dużą liczbę pracowników oraz stażystów.
Dzięki stale rosnącej linii produktów i sztućców oraz ogromnym możliwościom globalnej sprzedaży, rodzina dostrzegła potencjał, aby rozwijać firmę. Tak więc Hermann Boker wyemigrował do firmy Boker & Co. w Nowym Jorku, podczas gdy młodszy Robert założył firmę w Kanadzie, a w 1865 r. także oddział w Meksyku, który do dziś jest liderem rynku pod nazwą Casa Boker.
Bokerowie powiększali asortyment o wymagające maszynki do golenia, nożyczki i nożae kieszonkowe z nowego przedsiębiorstwa Heinricha. Musieli w prosty sposób oznaczać swoje produkty na rynkach zagranicznych, ponieważ wielu klientów miało problemy z pisaniem niemieckiego nazwiska Böker - poza powszechnym analfabetyzmem. Heinrich uważał kasztanowe drzewo za idealne, niezapomniane logo, które również należało do firmy Remscheid ze strzałą. Jednym z rzadkich i cennych dokumentów, które przetrwały całkowite zniszczenie podczas II wojny światowej, jest reklama Bökera Remscheida z 1874 roku, ukazująca oba loga.
Relacje między dwiema firmami Boker zawsze były bardzo przyjazne. Heinrichowi zezwolono na używanie logo z drzewem. Od tego czasu żaden produkt nie opuścił fabryki Solingen bez tego znaku. Po ponad 100 latach istnienia czcigodne drzewo zostało trafione błyskawicą w 1925 roku. Utalentowany artysta wyrzeźbił wizerunek majestatycznego drzewa w oryginalnym pniu, który zdobi biuro dyrektora generalnego w Solingen.
Rynek amerykański szybko stał się najważniejszym obszarem sprzedaży Bokera. W 1900r. większość produkcji została wysłana do USA, a H. Boker & Co. w Nowym Jorku coraz bardziej koncentrowała się na produktach z produkcji w Solingen. Zapotrzebowanie na noże kieszonkowe wkrótce pokonało zapotrzebowanie na inne produkty, takie jak nożyczki czy maszynki do golenia. Popyt na produkty rósł szybciej niż zdolności produkcyjne w Solingen, więc Bokerowie z Nowego Jorku zdecydowali się rozpocząć własną produkcję kieszonkowych noży.
Ze względu na dobrze ugruntowaną markę i dobrą współpracę w międzynarodowej rodzinie Boker, nie było problemu z uzyskaniem pozwolenia od Solingen na używanie logo drzewka do produkcji amerykańskich produktów. Od tego czasu na rynku amerykańskim pojawiły się dwie różne linie produktów z nożami Böker z identycznymi logo i czasami nawet identycznymi numerami pozycji; jedna linia produktów wyprodukowana w USA, druga linia produktów wyprodukowana w Solingen, tylko wyróżniona znakami "Boker USA" lub "H. Boker Improved Cutlery Solingen"
Podczas II wojny światowej kontakt z USA ustał. Fabryka w Solingen została całkowicie zniszczona - wszytskie maszyny, narzędzie, katalogi i próbki. Kilka dawnych oryginałów przetrwało wojnę, ponieważ były one własnością prywatnych osób i zostały przekazane firmie po wojnie. Firma straciła także jeden z najcenniejszych rzeczy: prawo do logo drzewa zostało przejęte zgodnie z amerykańskim prawem. John Boker jr. kupił go w Nowym Jorku, aby go zachować do dalszej sprzedaży amerykańskich i niemieckich produktów. Wkrótce po wojnie obudzono nowe życie w zniszczonej fabryce. Byli rzemieślnicy wrócili i pomogli odtworzyć budynki i produkcję, aby odzyskać wysoki standard jakości produkcji.
Na początku lat 60-tych firma Boker USA została sprzedana znanemu producentowi nożyc Wiss & Sons, który kontynuował produkcję noży Böker, aby sprzedawać je z innymi produktami Solingen. Nożyce Bokera zniknęły z rynku, będąc konkurentem Wiss. We wczesnych latach 70-tych Wiss został sprzedany wielonarodowemu Cooper Industries. Ta zmiana okazała się dla Bokera bardzo korzystna, co doprowadziło do bliskiej współpracy biznesowej i osobistej z Cooperem, który przywrócił mu dawną świetność. W ciągu ośmiu lat ta aktywna relacja trwała, Solingen był w stanie zracjonalizować produkcję i opracować nowe i innowacyjne produkty. Dzisiaj Boker oferuje najszerszą gamę noży sportowych i kolekcjonerskich z niezrównaną różnorodnością ostrzy i materiałów uchwytowych. Cooper wstrzymał produkcję własnych noży w 1983 roku. Oryginalne modele są nadal produkowane w Solingen. Trzy lata później Boker Solingen odzyskał prawa do amerykańskiej marki w wyniku przyjaznych negocjacji z Cooperem i dlatego był w stanie samodzielnie wejść na wielki rynek amerykański. Firma Boker USA, Inc. została założona w Denver w lipcu 1986 r. w Kolorado. Od tego czasu Boker USA z powodzeniem działa na rynkach północnoamerykańskich.
Dzięki pionierskiej pracy rodziny Boker w Ameryce Południowej w XIX i XX wieku, nazwa Boker South jest bardzo dobrze ugruntowana i połączona z wysokiej jakości narzędziami skrawającymi na południowoamerykańskich rynkach Argentyny, Chile i Meksyku. Obecne logo znaku handlowego Boker zawiera oznaczenia Treebrand i Arbolito. Ze względu na ekstremalne wahania gospodarcze i polityczne w Argentynie dobre imię Arbolito znajdowało się na progu zapadnięcia w zapomnienie. W 1983 r. w Buenos Aires w Argentynie powstała firma Boker Arbolito S.A., specjalizująca się głównie w nożach myśliwskich, domowych i roboczych.