Piły, toporki, saperki - czyli podstawowe wyposażenie Bushcraftowca i Survivalowca.


Standardowe narzędzia ogrodnicze są zbyt duże i ciężkie, aby obciążać ekwipunek. Na szczęście na przeciw tym aktywnościom na świeżym powietrzu wychodzą producenci narzędzi outdoorowych.
Na szczególną uwagę zasługuje Gerber i Nextorch z multi narzędziem Frigate.


✔ Nextorch Frigate - składana saperka, która łączy w jednym narzędziu: łopata, krzesiwo, kompas, linka paracordowa, gwizdek, śrubokręt płaski, śrubokręt krzyżakowy, nano ceramiczny wybijak do szyb, piła, otwieracz do butelek, przecinak do pasów i lin, 2 klucze sześciokątne.
Wszechstronna saperka survivalowa z możliwością regulacji jej długości.
Szufla została wykonana z mocnej stali nierdzewnej 20Cr13, która jest stosowana do budowy łopat turbin (wytrzymałość na obciążenie to 1800kg). Przenoszenie całości zapewnia specjalny pokrowiec z paskiem na ramię.


✔ Toporek Gerber Hatchet - topór posiada kompaktowe rozmiary, dzięki czemu posiada smukłą budowę i jest łatwy do spakowania dla turystów, który potrzebują funkcjonalnego narzędzia przy małym obciążeniu. Rowki na palce w rękojeści pozwalają na niezwykłą kontrolę i sterowanie, podczas pracy z detalami i precyzyjnymi cięciami. Topór posiada konstrukcję full-tang, która polega na wypełnieniu całej długości rękojeści przez ostrze, co zapewnia pewne mocowanie i minimalizuje możliwość odłamania się ostrza od uchwytu.
Otwór w tylnej części toporka umożliwia zamontowanie linki zabezpieczającej przed zgubieniem.


✔ Toporek Gator Axe Knive Combo - to kompaktowy zestaw składający się z toporka oraz noża renomowanej firmy Gerber.
Topór posiada dłuższy uchwyt niż oryginalny Gator, który zapewnia optymalną siłę uderzenia. Rękojeść wykonana z nylonu wypełnionego szkłem oraz pokryta teksturą Gator Grip, która zapewnia lepszą przyczepność w mokrych warunkach. W rękojeści znajduje się nóż mocowany magnetycznie, przydatny w każdej sytuacji. Przed niekontrolowanym wypadnięciem noża z trzonka chroni blokada magnetyczna oraz gumowa osłona.


✔ Piła Freescpe Camp Saw -  to piła kabłąkowa, która charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją. Złożenie jej odbywa się bez użycia narzędzi. Niska waga i małe wymiary pozwolą na zabranie jej w najtrudniejszy teren. Piła posiada standardowe 12-calowe ostrza, które można wymieniać bez trudu.
Freescape Camp Saw został wykonany z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu zapewni całkowitą niezawodność na bardzo długi czas.


✔ Saperka Gorge - bardzo wytrzymałe, składane narzędzie wykonane z narzędziowej stali borowej, aluminium oraz nylonu wzmacnianego włóknem szklanym. Posiada teleskopowy trzonek oraz zbijak, mogący pełnić rolę młotka. W komplecie pokrowiec z nylonu.
Wytrzymała łopatka o grubości 2 mm, po rozłożeniu blokowana jest przez masywny pierścień z podkładkami.Teleskopowy trzonek saperki Gerber można łatwo i szybko wysunąć z nylonowego chwytu.
Więcej rewelacyjnych w użyciu, najwyższej jakości noży i narzędzi outdoorowych Gerber w naszym sklepie:

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Rozumiem Więcej informacji Odrzuć